CZMZ
BG ADRES
LOGO Areozol
O Tic-Off

Stosowanie preparatu Tic-Off umożliwia szybkie, bezbolesne i efektywne usunięcie kleszczy z obszaru skóry nosiciela bez szkodliwych skutków dla jego zdrowia.

Usunięcie kleszcza dokonuje się poprzez umiejscowienie wolnej końcówki rurki kapilarnej dołączonej do wylotu pojemnika, bezpośrednio na pajęczaku. Pojemnik uwalnia niezbędną ilość preparatu, co powoduje natychmiestowe wycofanie narządu gębowego ze skóry, zamrożenie i zabicie kleszcza, dzięki czemu możliwe jest jego łatwe wyciągnięcie ze skóry.

Podczas używania Tic-Off, spryskiwany jest jedynie kleszcz, natomiast niekonieczne jest spryskanie skóry człowieka. Usunięcie kleszcza polega na uchwyceniu zamrożonego, zabitego kleszcza za pomocą pęsety.

 

Szczegółowy sposób użycia znajduje się strzalka tutaj

 

tic-off

 

Podsumowując, działanie Tic-Off obejmuje:

 

Strzalka zamrożenie kleszcza wraz z jego wewnętrznymi płynami ustrojowymi, mogącymi zawierać chorobotwórcze patogeny

Strzalka wycofanie narządu gębowego

Strzalka koagulację płynów w miejscu ukąszenia

Strzalka natychmiastowe zabicie kleszcza

 

Przed usunięciem kleszcza mógł już wprowadzić ślinę z chorobotwórczymi drobnoustrojami. Dlatego należy obserwować miejsce po wbiciu kleszcza, a w przypadku pojawienia się zmian skórnych np. rumień niezwłocznie zgłoś się do lekarza.

 

 

Tic-Off posiada rekomendację Stowarzyszenia Chorych na Boreliozę

 

Tic-Off został zatwierdzony przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) i zarejestrowany jako przyrząd medyczny nr 2249715, która udziela prawa do produkcji Tic-Off jako urządzenia do stosowania na skórze ludzkiej. Tic-Off znajduje się również na liście ACA (American Camp Association) jako element wyposażenia apteczek pierwszej pomocy na obozach, biwakach itp.

 

UWAGA! Skład preparatu Tic-Off stanowi tajemnicę firmy i jest chroniony prawami patentowymi

 

Copyright © 2015 CZMZ